"MOJE SMAKI" MICHEL MORAN.

O tak, ta książka to dopiero poczekała cierpliwie na recenzję. 
Michela Moran znamy m. in. jako jurora polskiej edycji Master Chef czy też jako eksperta z Doradcy Smaku. Zawodowy kucharz, restaurator, Hiszpan z pochodzenia, Francuz z urodzenia i od wielu lat mieszkający w Polsce.
Wracając do jego pierwszej książki pt. "Moje smaki" mogę śmiało stwierdzić, że jest naprawdę dobrze napisana tzn. przepisy są czytelne, tak jak to było w zamiarze autora, czyli przeznaczone również dla osób, którym kuchnia nie jest bliska sercu.  I mamy w czym wybierać ponieważ książka zawiera ponad 130 przepisów.

Na pewno dużą zaletą książki jest to, że autor już na samym początku zamieścił przepisy, które mogą być podstawą do wykonanie wielu innych dań czyli domowy makaron czy też buliony (rybny, drobiowy, z dziczyzny, warzywny). Rozdziały w książce podzielone zostały na: 
- sosy 
- przekąski 
- zupy 
- dania główne (mięsne, rybne, makaronowe, risotta), 
- desery (z owocami, czekoladą, wypieki)
Przepisy opatrzone zostały pięknymi fotografiami, które jak najbardziej skłaniają czytelnika do ich wypróbowania. Jednym z minusów jest to, że nie każda potraw został uwieczniona na zdjęciu, ale moim zdaniem sama w sobie zachęca do wypróbowania i stworzenia własnej kompozycji.  
Na koniec jeszcze dodam, że przepisy zawarte w książce można wyszukiwać na dwa sposoby: alfabetycznie lub tematycznie.  


Michel Moran 
"Moje smaki" 
wyd. Muza 
240 s. 
rok wyd. 2013 r

Komentarze

Popularne posty